Podporujme mediální gramotnost
 

Úvodní stránka

 

Chcete přednášku na téma fake news ve Vaší obci - městě?

Napište na fake-news@seznam.cz anebo do diskuse

Tyto stránky jsou v přípravě.

Toto je nový web, na kterém budou zveřejňovány informace o přednáškách na téma dezinformací, články a názory expertů a další informace k tématu.

_____________________________________________________________________________________

 

Co já sám zmůžu?   ........   ►

stažený soubor.jpg
Milion chvilek.jpg

 

 

  • SVOBODNÉ FÓRUM
  • AUTOR: ALEXANDRA ALVAROVÁ
    VYDÁNO: 10.6.2018

Prohráli jsme několik fází dezinformační války s Ruskem

a blížíme se jeho potěmkinovské demokracii

O ruské propagandě se mluví často, ale to, co vidíme, je část toho všeho. Pod vrstvou toho, co ještě rozlišujeme, se ukrývá ohromné množství operací, jejichž cílem je zničit naše kognitivní schopnosti a schopností institucionální obrany proti ruskému pronikání do našich institucí.

Cílem je – jednoduše řečeno – zlikvidovat demokracii, donutit voliče k volbě proruských stran, obsadit kontrolní silové body státu a ušetřit náklady nejen za armádu, ale i za tyto operace. Často jde o práci místních sympatizantů nebo lidí v exekuci, kteří to dělají na našem území jen za právní poradu, přímluvu u exekutora nebo dobré slovo a lidský přístup. Dopad je pak nedozírný.

Poznat nepravdu je ve skutečnosti obtížné

Rozeznat pravdu je přitom pro neprofesionála v té spleti informací prakticky nemožné. Potřebovali bychom profesionální novináře, jenže právě takoví jsou dnes napadáni, špiněni, osočováni a v Rusku – jak vidíme – i vražděni. Tamní moci překážejí v jejích plánech.

Česko se stalo jakousi „dezinformační laboratoří“, kde si Rusko může ověřovat své postupy. Důvod je celkem jasný, jsme  ...               celý text

.

.

fake1.jpg

 

 

                                                                                     Karel Paták: NĚCO K HYBRIDNÍ VÁLCE NA FB

To, že se hybridní válka děje i tu, je věcí dokázanou, dokonce se i na FB  odehrávají pokusy ovlivnit volby v USA (i jinde), hlasování o Brexitu, či vyvolání nepokojů po fámách či hoaxech. Jako příklad, kdy se to povedlo, může sloužit Rusy vymyšlený únos a znásilnění ruské Němky ve ''východním'' Německu.

Naopak příklad, kdy poplašná zpráva jen přispívá k šíření nenávisti a neklidu, může sloužit  asi půl roku stará fáma o výbuchu v Bratislavě, který se nestal.

Dezinformační propaganda, která jen jednou z mnoha cest hybridní války, se šíří na FB a Twitteru kanály:

A: Samotní politici, většina cíleně a za ruské peníze, (Ondráček, Foldyna, Bašta, Okamura a samozřejmě Zeman a Klaus), plus    .....      celý text        

 

 
© fake-newsinfo.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum
počítadlo toplist